FAQ

W tej chwili nie rekomendujemy działań konkretnych firm/ instytucji czy osób, które szkolą w tym zakresie. Warto by takie organizacje, szkoły spełniały zasady etyki, które opracował zespół PTKL. Są one wytyczną wielu doświadczeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszym Kodeksem Etycznym.

Nie prowadzimy tego typu szkoleń. Polskie Towarzystwo Kąpieli Leśnych skupia praktykujących przewodników i przewodniczki po różnych szkołach i kursach. Więcej informacji o naszej działalności znajdzie Pan/ Pani na stronie Stowarzyszenia.

Aby zostać członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych, należy spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest prowadzenie kąpieli leśnych. Jeśli tego nie robisz, możesz ubiegać się o członkostwo wspierające. Wiąże się ono z innymi prawami, a wszystkie szczegóły zawiera Statut PTKL (rozdział III, § 12).

Rekomendacji udzielają członkowie i członkinie PTKL, a nie osoby uczestniczące w kąpielach leśnych lub osoby z lokalnych organizacji.
Prosimy o kontakt z nami, aby dobrać odpowiednią ścieżkę. Na początek prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji członkowskiej i odesłanie jej do nas.
Następnym krokiem będzie rozmowa online z dwiema osobami z PTKL.