W Supraślu zakończył się Festiwal Sztuka w Naturze, któremu mieliśmy zaszczyt patronować.
Część wykładowo- warsztatowa w sobotę była bardzo dynamiczna. Katarzyna Simonienko przedstawiła koncepcję zielonych recept i ich zastosowanie na świecie, Mila Monk z Litwy pokazała na konkretnych przykładach, jakie rodzaje narracji, metafor i emocji z nimi związanych wpływają na środowisko destrukcyjnie, a jakie wspierająco. Nie zabrakło ciekawej dyskusji. Na warsztacie Marzeny Żachowskiej było piorunująco. Dosłownie. Po uderzeniu błyskawicy tuż obok kontynuowaliśmy zajęcia w pracowni malarskiej. Było merytorycznie i praktycznie, zapoznaliśmy się z podstawowymi założeniami terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz tym, jak można stosować ją w lesie, a jej narzędzia podczas terapii leśnej. Były karty pracy i karty do pracy.
W sobotę działo się u nas wyjątkowo dużo. Lasoterapia w praktyce odbyła się mimo niepewności pogodowej, za to zapachy i pogodna atmosfera dopisały wyjątkowo. Spacer poprowadziła nasza lubelska Przewodniczka Joanna Ciepielewska z Poczucie Lasu. Zdjęcie z zasobów Autorki. Festiwal Sztuka w Naturze organizowali Fundacja Zwierz Podlaski Centrum Terapii Leśnej / Forest Therapy Center dr Katarzyna Simonienko Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego.
Ostatnie wydarzenie z festiwalowej soboty Festiwal Sztuka w Naturze był ucztą dla oka, ducha i wyobraźni każdego biofila. Wernisaż fotografii Cezarego Werpachowskiego przyciągnął nie tylko przyrodników i koneserów sztuki, ale też osoby ciekawe świata, otwartością patrzące na Naturę. Wystawę można podziwiać do października w Supraślu w siedzibie Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego.